26 מרס

המדריך ליצירת משפך מכירות בפייסבוק

מאת  |

פייסבוק היא כבר לא הרשת החברתית החדשנית, הסקסית והמגניבה שהיא הייתה בראשית דרכה, וראיה לכך היא שפייסבוק היא כבר לא המקום העיקרי בו נמצאים הגולשים הצעירים של העולם. בפועל, מעל 70% ממשתמשי הרשת החברתית הם בני מעל גיל 25. אך לצד נתון זה, פייסבוק מעולם לא הייתה גדולה כל כך! יש לה 1.86 מיליארד משתמשים חודשיים ונתוני הצמיחה שלה פשוט מטורפים – המשמעות של כל זה היא שפייסבוק מהווה את אחד המקומות הכי טובים להוציא כסף על שיווק ופרסום ויש בה שפע הזדמנויות.

בדיוק בגלל הנתונים הסטטיסטיים של פייסבוק, לצד התפתחות אפשרויות הפרסום וההמרה ברשת החברתית, מקצועני שיווק דיגיטלי מאמינים בפעילות בפלטפורמה הזו ומראים ללקוחותיהם תוצאות. לכן בנינו מדריך ליצירת משפך מכירות בפייסבוק, מרכיב הכרחי בהצלחה דיגיטלית וכלכלית בפעילות ב-Facebook.

השוואת CPC בין פייסבוק לגוגל

כדי להדגיש אפילו יותר את האטרקטיביות של פייסבוק כחלק מאסטרטגיית הפרסום והשיווק הדיגיטלית של עסקים כיום, ממוצע העלות לקליק (CPC) במערכת גוגל אדוורדס, בשקלול כל התעשיות והתחומים, הוא 2.32$ ברשת החיפוש ו-0.58$ ברשת הדיספליי. לעומת זאת, ה-CPC הממוצעת בפייסבוק היא 0.64$ בלבד, כאשר בעזרת כמה מהלכים חכמים ואופטימיזציה אפשר אפילו להוריד את המספר הזה נמוך יותר.

צרפו לזה את המגוון האדיר של האפשרויות והתאמת הפרסום וקיבלתם פוטנציאל מעולה – בניית מודעות למותג, טרגוט פרסום למשתמשים מתאימים בלבד, הגברת מעורבות גולשים, משיכת טראפיק לעמודי פייסבוק ואתרים ועוד.

הבנת המהות של פעילות הגולשים בפייסבוק

לפני שנצלול ליצירת משפך מכירות בפייסבוק, חשוב להבין את מהות פעילות הגולשים ברשת החברתית העצומה הזו. על פי רוב, משתמש פייסבוק יתחבר לחשבונו לצורך חברתי ופנאי ופחות בשביל לחפש מוצרים או שירותים כדי לבצע עסקה צרכנית. כוונת הקנייה של משתמשי הפייסבוק נמוכה הרבה יותר לעומת חיפושים בגוגל למשל. אך עדיין זה לא הופך את ההשקעה בפייסבוק למיותרת – פשוט יש לבצע זאת נכון כדי לא להתאכזב ולשרוף כסף על פרסום ושיווק לא יעילים.

בדיוק בגלל אופן השימוש הזה בפייסבוק, המפתח להפוך משתמשים שמחפשים לייקים, סרטונים מצחיקים ותמונות של חברים להמרת מכירה הוא ליצור משפך מכירות איכותי!

 

 face1

 

 

הרגלי שימוש של ישראלים בפייסבוק – נכון ל-תחילת 2016 – לפי נתוני פייסבוק

יצירת תוכן מסוגים שונים

ראשית כל, תצטרכו לייצר תוכן מסוגים שונים שתוכלו להשתמש בו בפעילותכם בפייסבוק. סוגים אלו כוללים למשל פוסטים ארוכים ומורכבים לבלוג, סרטוני וידאו, אינפוגרפיקות, מצגות שקופיות, קטעי GIF משעשעים, וובינר, ספר דיגיטלי, תמונות אטרקטיביות ופוסטים קצרים אך מושכים ויעילים. התוכן צריך להיות איכותי, מושך למעורבות גולשים ורלוונטי למוצר או השירות אותו אתם מקדמים.

קריטי לוודא שהתוכן המגוון הזה נמצא באתר שלכם ולא רק בעמוד הפייסבוק, זה יהיה שימושי בהמשך כאשר תעבירו גולשים מעמוד הפייסבוק שלכם לאתר ומשם תמשיכו במשפך ההמרה. סוגי תוכן שונים מגיעים לסוגי גולשים שונים ומושכים אותם. מרגע שגולש נחשף לתוכן שלכם, הוא בתוך משפך ההמרה והמכירה שלכם- בום!

 

קדמו תכנים לקהל הקיים שלכם

ההמלצה שלנו היא קודם כל לקדם תכנים לאנשים שכבר מכירים אתכם ואת המותג שלכם, משתמשי פייסבוק שהם כבר "חמימים" מבחינת היכרות איתכם. אלו כוללים אנשים שעוקבים אחרי העמוד, שעשו לו לייק או אשר הביעו עניין כלשהו לגביכם בעבר הלא רחוק. חשוב לנתח את רמות המעורבות כדי להבין אלו תכנים עובדים הכי טוב. מירב הסיכויים הם שאם הקהל ה"חמים" שלכם יגיב בחיוב לתכנים שלכם אז גם הקהל ה"קר" יגיב אליהם טוב.

 

 face2

 

 

דוגמא לביצועים של סרטון וידאו – 41,000 צפיות, 297 לייקים ו-79 שיתופים – נתחו את ביצועי התוכן שלכם!

בנוסף לטרגוט של קהל שכבר מכיר אתכם ואת המותג שלכם, פייסבוק מאפשרת לטרגט תכנים מקודמים גם לקהלים "דומים" (Lookalike Audiences). מדובר על משתמשים שמאפייניהם דומים לאלו של המשתמשים שכבר עוקבים אחריכם או עשו לכם לייקים. בממשק המודעות של פייסבוק, גלשו לחלק ה"קהלים" ואז לחצו על Create a lookalike Audience:

 

 

                 face3

 

קדמו את התוכן הטוב ביותר שלכם

זוכרים שאמרנו שחשוב לבחון ולנתח אלו תכנים מפיקים את הביצועים הטובים ביותר לקהל ה"חמים" שלכם? אז עכשיו הגיע הזמן לקדם את התכנים האלו לקהל רחב יותר כדי למשוך עוד משתמשים למשפך המכירות שלכם.

יעילות במאמצי שיווק מחדש – Remarketing

בפייסבוק, השיווק הדיגיטלי פשוט לא עובד כמו בגוגל, משתמש לא הופך ממצב של חוסר היכרות איתכם ללקוח משלם מהר כל כך. עליו להיחשף לתכנים שלכם כמה וכמה פעמים לפני כן. כאן נכנס לתמונה הנושא הלוהט של "שיווק מחדש". פייסבוק היא רשת מעולה למהלכי שיווק מחדש, בזכות האלגוריתם שלה ואפשרויות ההתאמה האישית של מודעות ושל קידום תכנים.

מהלכים אלו מתבצעים הרבה הודות לפיקסל של פייסבוק. זהו קוד מעקב שאתם מקבלים מפייסבוק ושותלים באתר שלכם, הקוד הזה משמש לטרגוט מחדש של משתמשים רלוונטיים ומשיכתם חזרה כדי שישלימו רכישה באתר. בממשק המודעות, בתפריט העליון, לוחצים על Pixels. כעת לוחצים על הכפתור הירוק ליצירת פיקסל:

 

                        face4                  

ועכשיו תיפתח חלונית ליצירת הפיקסל הספציפי שלכם, עוקבים אחרי השלבים עד לקבלת הקוד להטמעה באתר.

 

 face5

 

 

יש דרכים שונות לייצר שיווק מחדש. אחת היעילות שבהן היא דרך וידאו – חשיפת משתמשים שכבר הביעו עניין כלשהו במותג או באתר שלכם לסרטון וידאו שימשוך אותם עוד יותר פנימה. לאחר מכן רצוי ליצור עוד מודעות או תכנים לשיווק מחדש של אלו שלא "נשבו" ברשת שלכם עדיין – למשל מודעה או תוכן המדגישים את היתרונות שלכם.

למשתמשים שנכנסו עמוק למשפך המכירה שלכם אך מסיבה מסוימת לא השלימו רכישה או המרה, ניתן להראות להם סרטון המשך בנושא ומציג שוב ובאופן מאוד מכירתי את היתרונות ואת הסיבות כן לבצע רכישה.

שלבי משפך המכירה בפייסבוק

משתמש קר שלא מכיר את המותג או השירות שלכם.

משתמש חמים בעל היכרות מסוימת איתכם.

משתמש בעל מודעות לקיומכם.

משתמש בעל עניין במה שיש לכם להציע.

משתמש השוקל לבצע החלטה צרכנית ולרכוש מכם מוצר או שירות.

השלב האחרון: רכישה / המרה!

אחד ההיבטים הגאוניים ביותר ביצירת משפך המרות פייסבוק כזה היא שהרשת החברתית מספקת פלטפורמה משוכלל מאוד שבה ניתן לבצע המון מהפעולות שדיברנו עליהם באופן אוטומטי. אז יש לבצע אופטימיזציה לקמפיין שלכם והשלבים קורים "מעצמם" לפי מצב והתנהגות המשתמש.

נקרא 12914 פעמים שונה ב 03 מאי
תן ציון למדריך זה
(3 votes)
מדריכים נוספים מהקטגוריה: « התוספים החברתיים של פייסבוק

השאר תגובה

אנא מלא את כל השדות המסומנים בכוכבית (*). קוד HTML אינו זמין