חיבור חשבונות גוגל אדוורדס ואנליטיקס

מאת  |

 

 

פתחתם חשבון גוגל אנליטיקס ואתם מקדמים את האתר גם באמצעות גוגל אדוורדס (Adwords) – חברו את שני החשבונות בכדי להשיג התוצאות הטובות ביותר.

 

גוגל אנליטיקס (Analytics) הוא כלי הנועד לנתר את תנועת הגולשים אל האתר ובתוכו, בעוד שגוגל אדוורדס (Adwords) הוא הכלי באמצעותו ניתן ליצור מודעות פרסומת לקידום האתר.

המטרה בחיבורם של שני הכלים: לקבל נתונים חשובים אודות המשתמשים שלחצו על המודעות שלנו ובכך, ללמוד על העדפותיהם. באופן זה, נוכל לייעל את מסע הפרסום ולהבטיח שהמאמץ והכסף מושקעים במקומות הנכונים.

 

הנה כמה נתונים שהחיבור בין החשבונות מניב:

1. מילות מפתח ומודעות: אילו מילות מפתח הן האפקטיביות ביותר ואילו מודעות מושכות את מירב תשומת הלב מהגולשים.

 

2. ניווט בתוך האתר: לאן הגולש בוחר לנווט לאחר שלחץ על המודעה? האם הוא נשאר רק בדף הבית או ממשיך לדפים אחרים? אילו דפים הם הפופולאריים ביותר בקרב הקהל המגיע ממודעות הפרסום? מידע חשוב זה עשוי לסייע לכם ביצירה של מילות מפתח חדשות או שינוי של הקיימות, כך שיתאימו לקהל היעד.

 

3. משך זמן: מהרגע שלחץ על המודעה – כמה זמן בוחר הגולש להישאר באתר? ייתכן ותגלו כי גולשים נשארים באתר במשך דקה או פחות ומכך ניתן להסיק כי המודעה אינה מגיעה לקהל היעד הנכון. במצב כזה אתם משלמים על קליקים שלא יועילו לעסק שלכם, שכן הם מביאים אל האתר גולשים שאינם מעוניינים בתוכן. במקרה זה, כדאי לשנות את המודעה ולוודא כי היא מספיק ברורה, כך שרק הגולש הרלוונטי ילחץ עליה.

 

 

בדוגמא מעלה, ניתן לראות כי למרות שהצירוף "זר פרחים" מניב יותר הקלקות, הוא פחות יעיל עבור האתר מאשר הצירוף "זר פרחים ליום הולדת", וזאת משום שהצירוף האחרון גורם לגולשים לצפות ביותר עמודים. גולש שצופה ביותר מעמוד אחד באתר, הוא כנראה כזה שהתוכן רלוונטי ומעניין עבורו ולכן, ישנו סיכוי גדול יותר שיעביר אותו הלאה למשתמשים אחרים או יבצע רכישה של המוצר.

 


כיצד לחבר בין גוגל אנליטיקס וגוגל אדוורדס – שלב אחר שלב


שלב 1: נוודא כי בשני החשבונות אנו מוגדרים כמנהלים (Admin) וכי אנו מחוברים תחת אותו שם משתמש (כתובת הדואר האלקטרוני המוזנת זהה בשניהם):

 

 

חיבור אדוורדס עם אנליטיקס

 

 

שלב 2: ניכנס לחשבון שלנו בגוגל אדוורדס ונעמוד על "כלים וניתוחים" (Tools and Analysis) ומשם נבחר את האפשרות - גוגל אנליטיקס.

 

 

חיבור אדוורדס עם אנליטיקס

 

 

שלב 3: נלחץ על כפתור ה- Admin בצדו הימני של הדף ולאחר מכן נבחר את החשבון אותו אנו מבקשים לחבר ("האתר שלי", במקרה זה). לאחר מכן נלחץ על כפתור ה-Data Sources באופן הבא:

 

 

 

 

שלב 4: מכאן נעבור לדף חדש ובו יופיע כפתור Link Accounts. לאחר שנלחץ עליו יופיע המסך הזה:

 

 

 

 

נעמוד על כפתור Profile selected, נבחר שוב את החשבון המבוקש ונלחץ Continue.באם החיבור הצליח, יופיע המסך הבא

 

 

שלב 5: נחזור לתפריט העליון ונעמוד על "החשבון שלי" (My account) - נבחר בחשבונות מקושרים, בצד ימין לאחר מכן נבחר ב Google ניתוחים אנליטיים.

 

 

יפתח בפנינו חלון בו נבחר את הפרופיל שברצוננו לקשר ונלחץ על הוסף.

 

 

 

 

 

בנוסף, ישלח אליכם דואר אלקטרוני המאשר כי חשבון גוגל אנליטיקס וחשבון גוגל אדוורדס הפכו מחוברים.


בהצלחה!

 

 

נקרא 3496 פעמים שונה ב 27 מאי
תן ציון למדריך זה
(1 Vote)

1 תגובה

השאר תגובה

אנא מלא את כל השדות המסומנים בכוכבית (*). קוד HTML אינו זמין