סליקת אשראי באינטרנט

מאת  |

 

 

חיוב בכרטיס אשראי היא שיטת התשלום הנפוצה ביותר ברשת האינטרנט היום. שימוש באפשרות זו מועדפת על בעלי האתרים העסקיים בגלל שהחיוב הוא מידי ויכול להתבצע מכל מיקום בכל זמן.

 

מערכת סליקת אשראי

 

כדי לאפשר חיוב בכרטיס אשראי בעל האתר נדרש להטמיע באתר שלו מערכת לסליקת אשראי. כאשר המבקרים באתר מבקשים לבצע רכישה מקוונת הם נדרשים למלא את פרטי האשראי שלהם.

ברגע זה יועברו פרטי החיוב דרך חיבור מאובטח אל שרת סליקת האשראי המתממשק מול בסיסי הנתונים של חברות האשראי.

המערכת מבצעת בדיקה כדי לוודא שהכרטיס אינו חסום או גנוב ולאחר מכן תבצע חיוב על פי סכום המוצר המוצג באתר. בפני הלקוח תוצג תשובת חברת האשראי בנוגע לחיוב.

 

מערכת וירטואלית אל מול ספק שירותי סליקה

 

קיימות שתי אפשרויות לשילוב מערכת סליקה באתר. הראשונה היא פיתוח מערכת סליקה מותאמת אישית בה נשמרת היכולת לבצע כל שינוי שנרצה אך עלויות הפיתוח שלה גבוהות מאד והיא דורשת אמצעי אבטחה מתקדמים ואחזקת שרתים בעלות גבוהה. מנגד, עומדת האפשרות להשתמש במערכת סליקה קיימת המסופקת על ידי ספק שירותי סליקה. בחירה באפשרות זו זולה הרבה יותר אך טווח אפשרויות השינוי קטן. הליך שילוב מערכת סליקה וירטואלית אורך מספר ימים בניגוד לבניית מערכת סליקה אשר יכול להתארך למספר חודשים.

 

ספקים של מערכות סליקה וירטואליות

 

בכל הספקים הווירטואליים הליך הטמעת המערכת אורך מספר ימים היות ויש להמתין לאישור מסוף האשראי של האתר על ידי חברות האשראי. עלויות השימוש משתנות בין הספקים השונים ובין נפח השימוש החודשי במערכת. לרוב העלויות מסתכמות בעשרות עד מאות שקלים בחודש בהתאם לנפח העסקאות המבוצע דרכה.

אחת הספקיות היותר מוכרות בישראל היא חברתTranzila  המספקת מערכת בעלת אפשרות לחיוב בכרטיסי אשראי וחשבונות Pay Pal. לטרנזילה רמת אבטחה גבוהה במיוחד המסוגלת להפיק קבלות ודוחות מסודרים על עסקאות שבוצעו דרכה.

מנגד עומדות חברות שונות ביניהן Z-Credit ו-Cardcom המספקות שירותים זהים בעלויות שונות.

 

תהליך הרכישה של מערכת סליקה וירטואלית

 

טרם הפניה אל ספקית מערכת הסליקה הוירטואלית יש להירשם כסוחרים בחברות האשראי על פי סוגי כרטיסי האשראי השונים. לשם כך, תדרשו לספק רישום חברה בע"מ, עוסק מורשה או עמותה ואת מספר חשבון הבנק של העסק.

לאחר אישור המסוף יש להטמיע את המערכת באתר. שירות טרנזילה לדוגמא פועל באופן מרוחק ומופעל משרתים היושבים בחברה עצמה. לכן, יש להטמיע באתר מספר שורות קוד בודדות אשר יעבירו את המידע אל מערכת הסליקה ואז ניתן לבצע חיוב. כל שאר התהליך מבוצע על ידי החברה.

חשבו היום לאן אתם מתכננים שהעסק שלכם יגיע, ולפי התחזית הפיננסית בחרו במערכת הסליקה המתאימה לכם. אל תשכחו שמעבר בין ספקים או מערכות סליקה שונות אפשרי, אבל גורר הוצאות והפרעה במתן השירות באתר.

 
 

נקרא 2520 פעמים שונה ב 17 פבר
תן ציון למדריך זה
(0 votes)

השאר תגובה

אנא מלא את כל השדות המסומנים בכוכבית (*). קוד HTML אינו זמין