Connect with us

מדריכים נוספים

טיפים לאבטחת האתר

אין זה מקרי שאתם שומעים את המונח הגנת סייבר במקומות רבים, וזאת משום שכיום, יש צורך רב יותר ביישום פתרונות אבטחת מידע עבור אתרי אינטרנט.

Published

on

אבטחת אתר

על פתרונות אבטחת מידע לפי סוגי האיומים באינטרנט

תחומי ההגנה עברו בעידן שבו אנו חיים מהמרחב הפיזי אל המרחב הווירטואלי. אין זה מקרי שאתם שומעים את המונח הגנת סייבר במקומות רבים, וזאת משום שכיום, יש צורך רב יותר ביישום פתרונות אבטחת מידע עבור אתרי אינטרנט. אתרים רבים חשופים להתקפות מכיוונים שונים – חלקם מסיבה לאומנית, חלקם מסיבה של פשיעה כלכלית, וחלקם פשוט של האקרים שנהנים להרוס אתרים באינטרנט. השאלה היא, מה אפשר לעשות? להלן הסברים על כמה מהאיומים המרכזיים שיש כיום ברשת – ועל האמצעים השונים להתגונן מפניהם.

מפת האיומים והפתרונות האפשריים

● התקפת DDOS – זוהי אחת המתקפות הקשות האפשריות על אתר אינטרנט, ומדובר על ר"ת של המונח Distributed Daniel Of Service Attack. למה הכוונה? נסביר: התקפה רגילה על אתר אינטרנט, אשר קל גם יחסית לחסום, היא התקפה שנשלחת ממחשב אחד. קל לחסום אותה כי למחשב הזה יש כתובת IP שניתן לאתר ולחסום. אבל התקפת DDOS היא סיפרו שונה לגמרי. בהתקפה כזו, יש בעצם כמות ענקית של מחשבים ושרתים אשר שולחים אותה לעבר האתר – והם יכולים לנסות ולהתקיף את שרתי האתר, מאגרי הנתונים שלו, הרשת שעליה הוא יושב, ועוד. מאחר שהמתקפה היא מפוצלת ומשולבת, קשה גם לאתר את המקור שלה. אילו פתרונות אבטחת מידע יש במקרים הללו? ניתן להשתמש בחומות אש, על אף שהן מספקות הגנה בסיסית יחסית. כיום גם מטמיעים פתרונות של שימוש בשרתי PROXY שתפקידם לנתב מחדש כל שליחה של מידע לאתר, כולל מידע זדוני, וכך הם יכולות גם לנטר התקפות מכמה חזיתות.
● SQL injection – מדובר על שיבוש אפשרי בקוד של האתר. בעצם, רוב האתרים כיום שנפתחים עושים שימוש במאגר שנקרא mySQL. למעשה, SQL היא שפת תכנות לכל דבר ועניין, אלא שמשתמשים בה בעיקר לניהול מאגרים של אתרים. מה הבעיה? שיש סכנה של הכנסת קוד מסוים למאגר הSQL שיגרום לפירצת אבטחה חמורה במיוחד באתר שלכם. בעצם במצב כזה, כל גולש שירצה לשלוח מידע שכולל בתוכו פרצה זדונית – יוכל לעשות זאת בלי שמערכות ההגנה הרגילות של האתר יעבדו. אז מה אפשר לעשות? יש פתרונות אבטחת מידע שמבוססים פשוט על הכנסת סקריפט מיוחד לתוך מאגר הSQL. פתרונות נוספים עוסקים בהפרדה בין בסיסי הנתונים ב-SQL כדי למנעו את התפשטות הפירצה.

ומה עם השחתות של האתר?

בעיה אפשרית נוספת שקשורה לתחום של הגנת סייבר בפרט וסייבר בכלל קשורה כמובן לנושא של השחתת האתר. יש לא מעט ניסיונות כיום לפרוץ לאתגרים ופשוט להרוס אותם מן היסוד ולהטמיע בהם מסרים שונים ומשונים. פתרונות אבטחת מידע להגנת סייבר שכזו, כוללים הטמעת תוכנות לבדיקת ניסיון לריגול והחדרת סוסים טרויאניים לשרתי האתר, סריקה מלאה של האתר בכל עת, התקנת חומת אש, ועוד.

Continue Reading

מדריכים נוספים

שיטות מסחר נפוצות באמזון

חולמים על כסף גדול ומהיר? זה הזמן להכיר את שיטות מסחר באמזון. כאשר לכל שיטת מכירות באמזון יתרונות וחסרונות משלה, אתם חייבים להיות מעודכנים

Published

on

By

מסחר באמזון

חולמים על כסף גדול ומהיר? זה הזמן להכיר את שיטות המסחר השונות הקיימות בפלטפורמת המכירות המקוונות הגדולה ביותר בעולם מכירות באמזון. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מספר שיטות מסחר נפוצות באמזון שחלקן דרך אגב מתקיימות גם בשיטת מסחר באיביי.

תוכנית השותפים של אמזון

השיטה הקלה, הנוחה והמהירה ביותר לתחילת מסחר באמזון הינה שיטת תוכנית השותפים (AFFILATE). באמצעות שיטה זו תוכלו לשווק ולמכור כל מוצר כזה או אחר המוצע למכירה באמזון ולגרוף את אחוזי הרווח שלכם מכל מכירה אשר תתבצע דרך הקישורים אותם הפנתם לקהל הגולשים. לצורך תחילת מסחר באמזון בשיטה זו תדרשו להקים אתר נישה או לחילופין להסתייע בעמוד הפייסבוק האישי שלכם. שיטה זו אמונם איננה מצריכה מכם ידע מורחב בכל הנוגע לפעולות המכירה באמזון והיא אפילו לא מחייבת אתכם להשקעה כספית, אך יחד עם זאת אחוזי הרווח אותם תרוויחו הינם שוליים לעומת אחוזי רווח בשיטות מסחר אחרות באמזון ומה גם שתדרשו למכור בכמויות גדולות (דרך הקישורים המופנים על ידיכם) על מנת להגיע לנתח רווחים גבוה.

ארביטראז' – קונים בזול מוכרים ביוקר

ארביטראז' הינה שיטה קמעונאית ידועה ונפוצה בכל עולמות המסחר הקיימים, לרבות, עולם המסחר של אמזון. בשיטה זו אתם למעשה רוכשים מוצרים בזול משווקים שונים בעולם ומציעים אותם למכירה באחוזי רווח גבוהים באמזון. שיטה זו מחייבת אתכם להשקיע את זמנכם באיתור מוצרים הנמכרים מחוץ לאמזון במחירים נמוכים ונמכרים באמזון במחירים גבוהים.

על מנת להרוויח ובגדול באמצעות שיטה זו תדרשו ליטול לא מעט סיכונים ולהזמין כמויות גדולות של פריטי מוצר (על מנת להבטיח לעצמכם הנחת כמות בעת הרכישה). כמו כן, החוכמה בשיטה זו היא לאתר את "הדבר הגדול הבא" שיכול להיחטף על ידי צרכני אמזון מסביב לעולם.

DROP SHIPING– למכור מוצרים מבלי להתעסק איתם

דרופ שיפיניג היא למעשה שיטת מסחר באמזון במסגרתה אתם משמשים כמעין "סוכני תיווך" בין קהל הצרכנים באמזון לבין ספק או חברה המייצרת את המוצרים אותם אתם מעוניינים למכור. בשיטה זו תדרשו למצוא את המוצר הנכון וליצור בעבורו עמוד מכירה משלכם באמזון. בכל פעם שתתבצע רכישה של המוצר מהעמוד אותו יצרתם, תדרשו לשלוח את הזמנת הרכש לספק והוא זה הדואג לשלוח את המוצר ישירות ללקוח: או בקיצור: אתם גוזרים קופון יפה (ולעיתים מאוד יפה) על עסקאות תיווך בלבד.

בנוסף לשיטות המכירה הנפוצות המופיעות לעיל, קיימות שיטות מכירה נוספות באמזון, כאשר לכל שיטת מכירות באמזון יתרונות וחסרונות משלה ואתם חייבים להיות מודעים למכלול ההיבטים הנלווים למסחר באמזון על מנת למזער סיכונים ולהגדיל רווחים וזאת בדומה לפעולת מסחר באיביי או בכל פלטפורמה מקוונת אחרת המאפשרת לכם למכור מוצרים מבלי לתחזק מחסנים לוגיסטיים, מלאים, כוח אדם וכדומה. לימוד מקצועי ומעמיק של הנושא יאפשר גם לכם להגשים את החלום על כסף גדול ומהיר…

Continue Reading

מדריכים נוספים

טעויות בשינוי חברת אחסון

מה כדאי לעשות שמחליטים לעבור חברת אחסון אתרים? על מה כדאי להקפיד? מה צריך לגבות? כל המידע במדריך שלפניכם

Published

on

By

אחסון אתרים

מה תעשו כשיגיע הזמן להחליף חברת אחסון?

אחד הסיוטים הגדולים ביותר של בעלי אתרים ככלל ואנשי ה-SEO בפרט, הוא החלפת חברת אחסון. מצב שכזה יצוץ במרבית המקרים אחרי נפילה של חברת האחסון, שירות גרוע או עלויות תחזוקה גבוהות. מרבית מבעלי האתרים מעריכים כי במידה והאתר לא משתנה וכתובת הדומיין נשמרת לא יהיו שינויים בדירוג האתר, אך המציאות מגלה שלא כך הדבר. אז מה תוכלו לעשות כדי לשמור על הדירוג במקומו?

גבו את המידע בעצמכם

עליכם לבצע גיבוי בתדירות סבירה ולא להסתמך על חברת האחסון. הקפידו לגבות ידנית מדי פעם ובמיוחד לפני המעבר. חברות קידום רבות טוענות שהן מבצעות גיבויים אבל ברגע בו תרצו להשתמש בו למעבר או שחזור האתר, תגלו כי הוא לא תמיד זמין עבורכם.

ודאו שאתם יודעים היכן נמצא כל פרט שקשור לשרת כמו קבצים, הגדרות דואר ובסיסי נתונים. פה עבודת נמלים תשתלם – עליכם לוודא שכל שביב מידע שנמצא על שטח האחסון שבבעלותכם כיום, יגיע אתכם לשטח האחסון החדש. בדקו עם איש ה-SEO שלכם את דירוג האתר לפני תחילת התהליך. ככה תוכלו לדעת אם היו שינויים מיד.

עברו לחברת אחסון טובה יותר

בין אם עברתם בגלל שירות לקוי או עלויות גבוהות, חשוב לוודא כי חברת האחסון החדשה שבחרתם אכן עונה על כל הדרישות שלכם. ודאו שכמות התעבורה החודשית הכלולה בחבילה, מספיקה לתקופה הקרובה, אך גם לעתיד. בנוסף בדקו את מהירות השירות: חיבור איטי יוביל לגישה מתסכלת לאתר ובפגיעה בדירוג.

בחרו בסוג שרת מתאים

חשוב לבדוק מראש שהשרת החדש אכן תומך בכל סוגי הטכנולוגיה שאתם כבר משתמשים או מתכננים להשתמש בעתיד. אם תתפתו לבחור בשרת זול ומוגבל, תמצאו את עצמכם חוזרים על תהליך ההגירה בין שרתים שוב ושוב.

מיקום השרת כמיקום קהל היעד

במידה והאתר שלכם מותאם לקהל יעד גאוגרפי מסויים, יהיה חכם ומשתלם לרכוש שרת מאותה מדינה. מנועי החיפוש השונים מזהים את כתובת ה-IP של שרת היעד אליו מועבר הגולש. במידה וכתובות ה–IP של הגולש ושל האחסון אינן מאותו אזור, דירוג האתר יפגע. לאחר שהאתר עובד באופן מלא בשרת החדש, צרו מפת אתר חדשה, ועבדו עם כלי קידום כמו Google Search Console כדי להגדיר את האתר מבחינה גיאוגרפית.

שמרו על האתר הישן והחדש למספר ימים ובצעו בדיקות

אפילו שהכל עובד תקין, אל תמהרו לסגור את השרת הישן. לאחר שהעתקתם את כל המידע לחברת האחסון החדשה, ודאו כי הוא פועל באופן תקין. השתמשו באתר החדש כגרסת BETA והפנו את הגולשים לכתובת הדומיין של האתר המקורי. זכרו: שינוי שיוך כתובת הדומיין לכתובת IP בשרתי ה-DNS  לוקח כ-24 שעות. לכן שמרו על שני האתרים זמינים. בכל תבטיחו מעבר חלק ללא תקלות, וללא שינוי ברמת השירות ללקוח.

Continue Reading

מדריכים נוספים

שירות Pay-Pal לבעלי עסקים

שירות פייפל מאפשר לבעלי עסקים לקבל תשלום באופן מקוון בכל רגע נתון מכל נקודה בעולם. עלויות השימוש בשירות נמוכות במיוחד ומעודדות את הלקוחות לבצע רכישות באופן מקוון

Published

on

By

paypal

שירות פייפל מאפשר לבעלי עסקים לקבל תשלום באופן מקוון בכל רגע נתון מכל נקודה בעולם. עלויות השימוש בשירות נמוכות במיוחד ומעודדות את הלקוחות לבצע רכישות באופן מקוון היות ואינם צריכים להזין את מספר האשראי שלהם בכל פעם בו הם מבצעים רכישה

השימוש בשירות PayPal פשוט. המשתמשים נרשמים לשירות ומזינים את פרטי החיוב ומבצעים אימות חד פעמי מול המערכת. משלב זה הם יכולים להשתמש בחשבון ה- PayPal כדי לבצע רכישות באופן חופשי.

עלויות השימוש לבעלי עסקים נעות בין 2.4%-3.4% מסכום העסקה בתוספת 1.2 ש"ח לכל עסקה המתבצעת דרך השירות. תמורת עלות השימוש מקבל בעל העסק מערכת חיוב מקוונת בעלת אפשרות להפקת דוחות מפורטים ויומן רישום עסקאות שמוגן במנגנון למניעת זיופים. בנוסף ישנה תמיכה מקוונת ותמיכה טלפונית.

רישום למערכת ויצירת כפתור חיוב

 1. הכנסו לאתר PayPal  בכתובת https://www.paypal.com/il/ ובחרו באפשרות עסקי בתפריט העליון.
 2. בחרו באפשרות כבד כרטיסי אשראי באתר שלך ולחצו על כפתור לפרטים נוספים.
 3. יוצג לפניכם עמוד המידע בו תוכלו לקבל מידע רב על החשבון. לחצו על כפתור הירשם.
 4. בחרו באפשרות פתח חשבון חדש. לאחר מכן בחרו במדינה בה ממוקם העסק שלכם, בשפת הממשק הרצויה ולחצו על כפתור פתח חשבון חדש.
 5. בשלב זה מלאו את פרטי העסק שלכם. בסיום לחצו על כפתור המשך.
 6. מלאו את פרטי החשבון שלכם. סמנו בתיבת הסימון של הסכם אישור השימוש ולחצו על הסכם והמשך.
 7. בשלב זה תועברו לאתר האמריקאי. לחצו עלStart Setup  כדי לעבור לשלב יצירת כפתור החיוב לאתרכם.
 8. יוצגו לפניכם מספר אפשרויות ליצירת כפתורי חיוב למטרות שונות. לחצו על כפתור Create Button Now.
 9. כעת תוכלו לבצע התאמה אישית של כפתור החיוב. ניתן להוסיף אפשרויות בחירה, טקסט משלכם ואפשרויות רבות נוספות
 10. בסיום התהליך לחצו על Create button
 11. בשלב זה יופיע לפניכם קוד ההטמעה של כפתור החיוב. לחצו על Select a Code כדי לבחור את הקוד ולאחר מכן לחצו על Ctrl+C כדי להעתיקו. כעת, הדביקו את קוד ההטמעה באתר לפי רצונכם

שימוש בשירות התשלומים של פייפל יכול לפתוח הרבה דלתות עבורכם שכן זהו שירות מוכר ואמין ברחבי העולם. השתמשו בו בחכמה והקפידו לשמור על המידע בחנות המקוונת שלכם אמין ומדויק.

Continue Reading

פוסטים פופולאריים