קידום אורגני - בניית קישורים

מאת  |

 קידום אורגני - בניית קישורים


חלק מתהליך קידום של אתר אינטרנט כולל בתוכו גם הליך בניית קישורים. מנועי החיפוש השונים מתייחסים לקישורים המפנים אל האתר כאחד המדדים החשובים ביותר בקביעת דירוגו. הנחת העבודה של מנועי החיפוש מתבססת על הרעיון שאתרים מסוימים יקשרו את הגולשים שלהם אל אתרים אחרים רק כאשר הם בוטחים בהם ומאמינים בתוכן המוצג בהם.

 

קישור איכותי וקישור שלילי

 

בשלב בניית הקישורים לאתר צריך לזכור כי לא כל הקישורים מועילים לאתר וחלקם אפילו יכולים לפגוע בו. המטרה היא ליצור קישורים איכותיים לאתר מאתרים בעלי דירוג גבוה יותר מאותו אתר  שאתם מקדמים, בכך תעלו את הדירוג שלו. ככל שהקישור לאתר יהיה ממקור טוב ומהימן יותר כך הוא יהיה שווה יותר ויסייע יותר בהליך הקידום שלו.

 

 

סוגי קישורים

 

קיימים סוגים רבים של קישורים לאתרי אינטרנט, והם מתחלקים למספר קבוצות:

 

1. קישורים חינמיים – קישורים אותם ניתן להשיג בקלות וללא עלות מתוך אתרי תוכן שונים כמו אתרי מאמרים, רשתות חברתיות, RSS ופורומים. רמת חשיבותם היא בינונית וחשוב מאד לוודא כי לא מדובר בקישורים בעלי תגית No Follow אשר מעידה שהקישור כלל לא מסייע בקידום האתר


2.
קישורי מלכודת – קישורים שהושגו באופן לא טבעי וקרוב לוודאי שהופצו על ידי המשתמשים עצמם. דוגמא טובה לכך היא עריכת תחרות נושאת פרסים בה המשתמשים מפרסמים את האתר עצמו. דוגמא נוספת היא לחייב את המשתמשים להתחבר לאתר דרך חשבונכם ברשת חברתית כלשהי ומשלב זה לפרסם בפרופיל שלו קישורים לאתר.

 

3.לינקים טבעיים – התוכן, כמו בהרבה סיטואציות בחיים, עליון להכל. במידה ותוכן האתר שלכם יהיה מהימן ומקצועי, אחרים יקשרו אליכם את הגולשים שלהם ויתייחסו אליכם כמקור מידע. פעולה זו הדרך הטובה ביותר לקידומו של אתר אינטרנט אך רבים מהאתרים בתחילת דרכם יתקשו להצליח בה


4. רכישת קישורים – כאשר אנו מעוניינים בכמות קישורים גדולה יחסית בזמן קצר עומדת לפנינו האפשרות לרכוש קישורים מאתרים מסוימים. אפשרות זו אומנם יקרה יותר מהאחרות, אך היא מהירה מאד ולעיתים לא תצליחו להשיג קישורים מאתרים מסוימים בשום דרך אחרת.

 

 

 

 

נקודות חשובות בתהליך בניית קישורים

 

תהליך של קידום אתרים אורגני מחייב התייחסות לכמה נקודות חשובות בכל הקשור לבניית קישורים, כמו בניית אתרים שמשקיעים מהיסוד, את הקישורים לאתר צריך לבנות באופן מדורג ולדאוג לשלב אותם ממקורות שונים. ככה תצרו מראה טבעי בפני מנועי החיפוש. שימוש בתוכנות אוטומטיות בהן ניתן לבנות אלפי קישורים בלילה אחד יובילו לרוב לפגיעה באתר עצמו, ולעיתים אף יגרמו לו לקבל עונש ממנוע החיפוש – מה שידחק אותו אל מעבר לעמוד העשירי בתוצאות החיפוש.

הקפידו לבחור בקפידה את הטקסט שיקשר לאתרכם. חשוב לבחור במילה או משפט מתאים, כזה שיכלול גם מילות מפתח שבהם אתם עושים שימוש באתרים במטרה לשמור על הרצף.  במידה והקישור הוא כתובת האתר שלכם, ודאו כי הכתובת מופיעה במלואה בדיוק כמו שהגולשים מקלידים.

למידע נוסף: בניית אתרי אינטרנט

 

נקרא 4389 פעמים שונה ב 06 אוק
תן ציון למדריך זה
(1 Vote)

1 תגובה

השאר תגובה

אנא מלא את כל השדות המסומנים בכוכבית (*). קוד HTML אינו זמין