קידום אתרים חינם

מאת  |

 

 

קידום אתרים חינם

 

 

במרחבי הרשת קיימות מאות מערכות ותוכנות המאפשרות קידום אתרים בחינם ובמקצועיות. במדריך זה אספנו כמה מהטובים ביותר שיוכיחו לכם שאפילו קידום אתרים חינם יכול לתת תוצאות טובות, איכותיות ויעילות.

 

1. ניתוח נתונים מלא

www.similarweb.com

 

 

 

 


קידום אתרים בחינם יכול להיות מאוד פשוט וקל. באתר Similarweb תוכלו לקבל סקירה מלאה של האתר שלכם, הכוללת בין השאר:
• כמה מבקרים נכנסים לאתר ביום/ בשבוע/ בחודש/ בשנה.
• כמה מהם מגיעים דרך חיפוש גוגל וכמה דרך מודעות פרסום או מיילים ששלחתם ללקוחות קיימים.
• מאילו ארצות מגיעים המשתמשים באתר.
• כיצד מתחלקת התנועה באתר מבחינת רשתות חברתיות כמו פייסבוק.
• היכן עוד ביקרו המשתמשים לפני/אחרי האתר שלך. לדוגמא, המשתמשים באתר ebay.com ביקרו גם באתרים הללו:

 

 

 

 

2. יצירת כתובות אתרים

support.google.com/analytics/bin/answer.py?hl=iw&answer=1033867&rd=1


זהו כלי קידום אתרים בחינם שניתן כשירות  מטעם חברת גוגל (Google) המשווקת גם כלים דומים בתשלום. על מנת לבצע קידום אתרים חינם יש לבחון עד כמה אמצעי הפרסום בתשלום/לא בתשלום הם אפקטיביים ולכן, תחילה תתבקשו להזין את כתובת האתר שלכם ואז למלא את השדות הבאים:

 

 

 

 

התוצאה תהייה יצירה של כתובות אתרים עבור מסעות פרסום מותאמים אישית.


3. שיפור מהירות האתר
developers.google.com/speed/pagespeed/insights


כלי קידום אתרים חינם נוסף מטעם גוגל מאפשר לנתח את פעילות ותוכן האתר ולהצביע על שגיאות או על פעולות שניתן לבצע על מנת לשפר את מהירות הטעינה של הדפים. כל שעליכם לעשות הוא להדביק את כתובת הדף לשורת החיפוש וללחוץ על כפתור ה-  ANALYZEוגוגל תעשה את העבודה בשבילכם.

 

 

 

 

ההצעות יופיעו על פי סדר עדיפויות (Priority) מן הפעולות שהן חשובות במיוחד ושעשויות לתת את התוצאות הטובות ביותר ועד אלו שעשויות לעזור אך במעט. אם תפעלו בהתאם לתובנות שהוצגו תוכלו להגביר את מהירות האתר ולשפר את חווית המשתמש.


4. מהירות האתר מסביב לעולם
www.webpagetest.org


במידה והאתר שלכם פונה לקהל בינלאומי כדאי לבדוק את הביצועים שלו מכל URL בעולם. כלי קידום אתרים חינם יכול להיות מצוין, אך אם הוא משקף תוצאות מישראל בלבד והאתר שלכם פונה גם לארה"ב או אירופה, הוא עשוי להיות לא רלוונטי. הריצו בדיקה קצרה ותגלו מהי המהירות של האתר שלכם אפילו בנורבגיה.

 

 

 

 

5. וותק האתר

archive.org/web/web.php


אחד מהפרמטרים החשובים ביותר מבחינת קידום אתרים בחינם (ובכלל) הוא מיקום האתר במנוע החיפוש. אם האתר שלכם מופיע בדף 6 בחיפוש של גוגל, תהיו בטוחים שאף אחד לא יגיע אליו. למיקום האתר בגוגל יש מספר גורמים ואחד מהם הוא הוותק, כלומר כמה זמן האתר קיים. אתר זה מאפשר לכם לראות גרסאות קודמות של הדומיין בהקלקה אחת קטנה.

 

 

 

 

התוצאות יכולות לשמש אתכם במידה ותרצו לקנות דומיין שכבר קיים, לראות כמה קישורים יש אליו או לבדוק גרסאות קודמות של האתר שלכם במידה ואתם רוצים לחזור לגרסה קודמת.


6. בדיקת מילות מפתח
www.keywordanalyzer.org


פרמטר נוסף המשפיע על מיקום האתר שלכם במנועי חיפוש הוא מילות מפתח. כלי קידום אתרים בחינם מסוג זה יבצע עבורכם ספירת מילים ויבדוק גם את מידת הצפיפות.

 

 

 

 

קיימים ברשת מגוון אתרים שיסייעו לכם לבדוק את צפיפות מילות המפתח באתר שלכם, אך כאן תוכלו לעשות זאת בפשטות ולבצע שלב חשוב זה של קידום אתרים חינם לגמרי.


7. אופטימיזציה של תמונות
www.imageoptimizer.net


קידום אתרים כולל בתוכו גם אלמנט ויזואלי ולכן, כאשר אנו תרים אחר כלים לצורך קידום אתרים חינם יש להתייחס גם למשתנה זה. מערכת זו תאפשר לכם לשפר את איכות הצילום, לשנות את גודלו על מנת שיתאים למיקום מסוים ולבצע אופטימיזציה של תמונות בקליק אחד:

 

 

 

 

 

נקרא 7141 פעמים שונה ב 05 מרס
תן ציון למדריך זה
(3 votes)

השאר תגובה

אנא מלא את כל השדות המסומנים בכוכבית (*). קוד HTML אינו זמין